fbpx

Zuzana Strnátová

Mgr.art. Zuzana Strnátová

divadelná režisérka, dramaturgička a lektorka herectva

Zuzana je divadelná režisérka, hudobníčka a učiteľka literárno-dramatického odboru na ZUŠ. V roku 2018 vyštudovala Bábkarskú réžiu a dramaturgiu na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas štúdia absolvovala semester na poľskej Akademii Sztuk Teatralnych vo Vroclavi, kde svoje vzdelanie prehlbovala v predmetoch réžie a herectva.

Takisto počas štúdia absolvovala dvojročné doplňujúce štúdium zamerané na pedagogiku umeleckého odboru. Od roku 2017 vyučuje v literárno-dramatickom odbore na ZUŠ. Je spoluzakladateľkou Divadla Veteš, ktoré vzniklo v roku 2016 ako nezávislé divadlo tvoriace inscenácie pre deti i dospelých. V rámci jej divadla režíruje, tvorí scénickú hudbu aj hrá.

Spolupracuje tiež s kamennými divadlami (Bratislavské bábkové divadlo, Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici, Bábkové divadlo v Košiciach). Ďalej spolupracuje so Slovenským divadlom v Londýne, pre ktorú v roku 2022 vytvorila autorskú inscenáciu Extrém – Nová norma. Scénickú hudbu tvorí vo svojich inscenáciách, ale tiež pre nezávislé divadlá Divadlo Fí, Divadlo z Pasáže a Nové divadlo. Má tiež vlastnú alternatívnu kapelu Éter, s ktorou koncertujú s vlastnými piesňami.