fbpx

Pre verejnosť

Súkromné hodiny sú vždy vypracované na mieru podľa potrieb, úrovne a cieľov klienta. Pomáhame s prípravou na talentové skúšky, casting, vystupovanie na verejnosti, prednášku, moderovanie a tiež ako praktický tréning do života pre tých, ktorí cítia v svojom prejave pred inými strach, či trému. Pred prvým tréningom ponúkame možnosť 20 min. online konzultácie zdarma, na ktorej si spoločne rozoberieme zámer a ciele. Doporučujeme absolvovať aspoň päť súkromných hodín v intenzite jeden až dvakrát do týždňa, podľa potreby. Osobné tréningy prebiehajú v Bratislave. 

Súkromné hodiny môžete absolvovať aj online.

Vedie lektorka: Naďa Uherová a kol.

OBJEDNAŤ

 

Kto som? Čo robím? Prečo? Ako? A čo tomu predchádzalo?

Možno ste už mnohokrát počuli že: „Svet je divadlo a my sme herci,“ ale skúsili ste sa nad ňou zamyslieť? 

Všimli ste si, že každý deň v momente, kedy sa zobudíte, začínate hrať niekoľko rolí?

Samé otázky. Chcete, či nie, v akejkoľvek situácii sa stávate hercom, či s javiskom alebo bez.

Prostredníctvom vybraných otázok z analýzy hereckej tvorby budeme objavovať váš kreatívny potenciál a prakticky ho rozvinieme nielen v tvorbe javiskovej postavy, vystupovaní na verejnosti, ale aj v bežnom živote..

Formou hier a praktických cvičení objavíte zákutia nielen absolútnych základov herectva, ale tiež zefektívnite svoje vystupovanie na verejnosti. Jednoducho nájdeme spoločne herca vo Vás.

Kurz trvá 10 týždňov, tréningy prebiehajú 1x týždenne v čase 2,5 hodiny.

Minimálny počet účastníkov pre otvorenie kurzu: 6. Je vhodný pre začiatočníkov.

Vedie lektor: Igor Kasala.

OBJEDNAŤ

Znelý hlas a prejav, ktorý sa dobre počúva. V kurze hlasových techník a javiskovej reči si prostredníctvom praktických cvičení doplnených o zrozumiteľnú teóriu vysvetlíme a objavíme tajomstvo znelého hlasu a pútavého prejavu. Praktický tréning je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých, je obohatený o vybrané techniky z hereckej tvorby, ktoré dodajú vášmu prejavu ten správny šmrnc. Ak ste prednášajúci, prezentujete v práci, pripravujete sa na herecký casting či nahrávate podcast – hlasový tréning je pre vás viac ten pravý. Aj veľké herecké hviezdy trénujú svoj hlas a navštevujú pravidelné tréningy u svojich voice coachov. Zažite aj vy skvelý pocit znelého hlasu a zrozumiteľného prejavu, ktorý sa dobre počúva!

Kurz trvá 5 týždňov, tréningy prebiehajú každý druhý týždeň v čase 2 hodiny.

Minimálny počet účastníkov pre otvorenie kurzu 6. Je vhodný pre začiatočníkov.
(Kurz je možné absolvovať aj ako individuálny tréning / firemné školenie na objednávku. V prípade záujmu o individuálny tréning alebo firemné školenie si vyžiadajte cenovú ponuku tu.)

Vedie lektorka: Naďa Uherová

OBJEDNAŤ

Vás prevedie teóriou aj praxou tvorby  divadelného projektu, ktorého autorom, režisérom, aj dramaturgom, prípadne i hercom budete vy sami. Pochopíte princípy a možnosti tvorby založenej na autenticite, originalite a kreativite každého jedného z nás, ktorá bude odzrkadlovať Vašu osobnosť a umelecké vyjadrenie. Zažijete proces “ex nihilo” – od bodu nula, až po výsledný javiskový tvar, ktorý bude Vašim vlastným dielom i odrazom. Pre všetkých, ktorým je blízka vlastná tvorba a chceli by sa naučiť ako na javisko zhmotniť svoje predstavy a prejsť komplexným procesom tohto fascinujúceho a podnetného  typu tvorby. 

Kurz trvá 10 týždňov, tréningy prebiehajú 1 x týždenne v čase 3 hodiny s krátkou pauzou. 

Minimálny počet účastníkov pre otvorenie kurzu 6. Je vhodný pre začiatočníkov.

Vedie lektorka: Zuzana Strnátová

OBJEDNAŤ

V tomto kurze sa zoznámite s teóriou tvorby divadelnej hudby, ktorá bude východiskom pre následné praktické hudobné uchopenie rozličných divadelných obrazov, atmosfér či zámerov. Na základe teórie pochopíme fungovanie princípov scénickej hudby, ktoré tak budeme vedieť aplikovať do tvorby hudobnej kompozície pre divadelné inscenácie. Vytvoríme si tiež vlastnú scénickú hudbu k vzorovému javiskovému tvaru. Vhodné aj pre nehudobníkov, resp. začiatočníkov či študentov s malými hudobnými znalosťami/skúsenosťami. 

Kurz trvá 10 týždňov, tréningy prebiehajú 1 x týždenne v čase 3 hodiny s krátkou pauzou. 

Minimálny počet účastníkov pre otvorenie kurzu 6. Je vhodný pre začiatočníkov.

Vedie lektorka: Zuzana Strnátová

OBJEDNAŤ

Prostredníctvom praktických cvičení doplnených o zrozumiteľnú teóriu si vycibríme svoje javiskové zručnosti v oblastiach práce s hlasom, telom, emóciami a predovšetkým energiou. Na kurze sa budeme venovať výhradne procesu tvorby, budeme objavovať a spoznávať ktorá technika s nami najviac rezonuje, pozorovať, kde máme zas „slabšie miesta“. Nejde o výsledok, ale len o proces a spoznávanie seba v procese bez nátlaku, s citlivým lektorským vedením a feedbackom.

Kurz trvá 5 týždňov, tréningy prebiehajú 1 x do týždňa v čase 2 hodiny.

Minimálny počet účastníkov pre otvorenie kurzu 6. Je vhodný pre pokročilých, uzavreté skupiny/ herecké súbory. 

Vedie lektorka: Naďa Uherová

OBJEDNAŤ

Letná škola herectva prebieha pravidelne každý rok, prvý alebo druhý júlový týždeň. Tréningy prebiehajú každý deň po-pia, tri hodiny vo večernom čase. Tréningy letnej školy sú tematické, každý má svoj jedinečný a samostatný obsah, ktorý spracúva danú tému z oblasti herectva či divadelného umenia do hĺbky. Jednotlivé témy každý rok obmieňame.  

Prihlásiť sa môžete na celú letnú akadémiu (s našim certifikátom), ale aj na vybrané tréningy jednotlivo.

Minimálny počet účastníkov pre otvorenie kurzu 6.

Vedie lektorka: Naďa Uherová a kol.

OBJEDNAŤ

 

Rezervujte si 20 minútovú online konzultáciu s lektorkou ZDARMA na:

nada@everydayactor.eu

Roman Č., operný spevák

Skvelí ľudia, s ktorými som mal možnosť sa stretnúť a spriateliť sa. Veľmi vhodne zvolený priestor s veľmi dobrým parkovaním a hlavne to najdôležitejšie dve úžasne bytosti v podobe Naďi a Zuzky, ktoré dali tomuto kurzu tie najlepšie esencie čo sa týka profesionality. Ďakujem vám za veľmi príjemne strávený čas počas tohto kurzu a pevne verím že vás čoskoro opäť uvidím.

Juraj K., herec

Naďu som spoznal ešte na Slovensku. Mal som u nej pár hodín herectva ešte pred odletom, prípravu na castingy sme dokončili cez skype z Kanady. Išlo to super, tréningy ma perfektne pripravili na castingy. Navyše sme pracovali veľmi intenzívne a rýchlo, keďže texty (v angličtine) nám na castingy niekedy posielali len deň vopred. Všetko, aj časový posun:-) sme super zvládli a ja som mal skvelú motiváciu a podporu. Za všetko srdečne ďakujem a odporúčam.

Lucia B., herečka divadelného súboru

Tento kurz som objavila náhodne. Väčšinou si vyberám veci, ktoré mi samé hovoria: toto je správna voľba, tam choď a ani neviem prečo. Iba ma to samé ťahá a to vždy viem, že idem správnym smerom, pretože sa vždy posuniem ďalej. Ani tentokrát ma môj inštinkt nesklamal. Tento kurz mi dal veľmi veľa vďaka úžasným lektorkám, ktoré majú poznatky a skúsenosti na veľmi vysokej úrovni.Tu človek zažije veľa zážitkov, zábavy, ale aj sa veľa naučí a získa nové schopnosti čo sa týka hereckej stránky.

Martin M., hobby herec

Pre mňa kurz splnil účel určite. Snažil som sa nasať/pochytiť čo najviac. Ak by aj nebola príležitosť využiť to na javisku či pred kamerou, v osobnom/profesnom živote budú tieto poznatky len a len cenné. Nadine plus je, že je v nej harmónia odbornosti, srdečnosti a milého (prívetivého-ľudského) prístupu k študentom pri vysvetľovaní. Páči sa mi, ako sa snaží vplývať na naše sebavedomie aj tým, že pozitívne kritizuje v štýle urob alebo povedz to takto, dbaj – mysli na toto. Vyhýba sa slovám – toto je zle, vyzeral si ako … Veľmi pekne ďakujem za čas a všetku tú energiu!

Vlaďka B., pedagogička

Tento kurz som objavila náhodne. Väčšinou si vyberám veci, ktoré mi samé hovoria: toto je správna voľba, tam choď a ani neviem prečo. Iba ma to samé ťahá a to vždy viem, že idem správnym smerom, pretože sa vždy posuniem ďalej. Ani tentokrát ma môj inštinkt nesklamal. Tento kurz mi dal veľmi veľa vďaka úžasným lektorkám, ktoré majú poznatky a skúsenosti na veľmi vysokej úrovni.Tu človek zažije veľa zážitkov, zábavy, ale aj sa veľa naučí a získa nové schopnosti čo sa týka hereckej stránky.

Mária S., študentka konzervatória

Naďka je úžasný človek a vynikajúca režisérka. Učí ma už 7 rokov a veľa som sa od nej naučila. Pomôže ak vie ako je to osoba s veľkým srdcom. Pre viacerých môže byť vzorom, mám ju veľmi rada.

Matej R., copywriter

Vďaka kurzu som pochopil, že herectvo nie je len o hraní, ale je predovšetkým o poznaní samého seba a odbremenení sa od vlastného ega. Naozaj verím, že dobrý herec nehrá, ale hľadá skutočné prepojenie jeho vnútra s postavou. Nejde však, samozrejme, iba o hranie, ale celkové vystupovanie na verejnosti, čo bol jeden z mojich hlavných dôvodov, prečo som sa k Nadi a Zuzke prihlásil. Mám za sebou 5 lekcií začiatočníckeho kurzu a pred sebou celý pokročilý kurz, na ktorý sa už veľmi teším. Výborne tu totiž funguje symbióza teórie a praxe, vďaka čomu som objavil ďalšiu sféru života, ktorou sa rád budem zaoberať aj naďalej. Odporúčam každému, kto chce niečo pre seba spraviť a zároveň si rozšíriť obzory.

Lýdia C., študentka VŠ

Kurz sa mi páčil, pretože mi to veľmi pripomenulo moje detské časy keď som navštevovala literárno-dramatický krúžok. Cvičenia boli super, jednak preto že sme sa veľa nasmiali, niekedy sme sa hrali ako deti a hlavne sme sa aj niečo naučili. Myslím si, že sme boli dobrý kolektív a bolo veľmi zaujímavé sledovať jednotlivé charaktery a herecké stvárnenie postáv. Ty ako lektorka kurzu si bola vždy príjemná a dobre naladená a išla z teba vždy pozitívna energia. Hodina bola myslím si dobre rozdelená, pretože mi to vždy ušlo veľmi rýchlo a naozaj som nemala ani chvíľočku čas nudiť sa

Marek S., manažér

Tréning ktorý som absolvoval s Naďou hodnotím veľmi pozitívne, moje očakávania sa jej podarilo naplniť. Oceňujem jej profesionálny prístup a páči sa mi jej nadšenie pre prácu, ktorú robí. To čo Vás naučí je veľmi praktické a vecné. Odporúčam Naďu ako lektora, vhodného pre manažérov, ktorí hľadajú inšpiratívnu a modernú alternatívu ku klasickým business tréningom.

Eliška J., študentka

Letná herecká škola, ale aj súkromné herecké hodiny s Naďkou mi pomáhajú nie len stať sa lepšou herečkou, ale aj lepším človekom. Rozvíjajú moju prácu s energiou, emóciami a budujú vo mne akúsi pokoru k tomuto krásnemu umeniu. Ďakujem jej za všetko čo ma už naučila a čo ma v budúcnosti ešte naučí.

Martina T., nádejná herečka

Mám za sebou viacero hereckých kurzov, preto môžem tvrdiť, že tento dramatický kurz pre pokročilých je to najlepšie, čo je v ponuke na slovenskom trhu. Lektorka Naďa Uherová má priateľský prístup a zároveň je profesionálna. Plní všetky požiadavky, zisťuje, čo treba a ako bonus aj zdvíha sebavedomie:) Je na nej poznať, že má veľa skúseností v tomto odbore, ako herečka, aj ako režisérka, takže vie veľa poradiť, usmerniť a napriek tomu všetkému je to veľmi skromný a pohodový človek. Tento kurz môžem len odporučiť.

Jaro O., herec-klaun

Nada je proste uzasna. Ak viete presne co hladate a viete presne polozit otazku tak nedostane len to co ste hladal ale dostanete aj nieco viacej. Otvori vam mysel a pridete nato ze mate na omnoho viacej. A ako som napisal. Treba len presne pokladat otazky a Nada pomoze a ukaze tu spravnu cestu ako sa stat este viacej hodnotnejsi.

Juraj K., herec

Herecký kurz pre pokročilých bol pre mňa veľmi prínosný a zároveň aj zábavný. Oceňujem vysokú profesionalitu lektoriek a pri tom pohodu a priateľskosť. Aj prostredie veľmi príjemné a podnetné. Lektorky Naďka a Zuzka nám ponúkli pekne prepracovanú teóriu herectva a dostatok priestoru na vlastné herecké prejavenie, či už improvizácie, monológy, dialógy, prácu v tíme i prácu samostatnú. Príjemné “učenie sa” vedené prostredníctvom slovných či fyzických “hereckých hier”. Užili sme si naozaj kopec zábavy, ale odniesli sme si dostatok nových poznatkov a skúseností v oblasti hlavne divadelného herectva. A nové priateľstvá sú tiež veľkým plusom. Ďakujem za všetko!

Monika, PR

Ak hladate kurz, ktory Vas nielen pripravi na prijimacie talentove skusky, ale zlepsi Vas prejav na verejnosti, vystupovanie, zvysi sebavedomie a dostane Vas do kontaktu s novymi zaujimavymi ludmi – je to to prave. Na kurze, ci chcete alebo nie, budete nuteni vystupit zo svojej zony komfortu a kazdou hodinou sa budete posuvat dalej. Aj ked nemate herecke ciele do buducna, len chcete skusit nieco nove, zamerane na osobnostny rozvoj, vrelo odporucam.

Dušana L., produkčná a režisérka ochotníckeho divadla

Ďakujem veľmi za všetko, kurz splnil moje očakávania a vystrelil ma do doteraz len tušených výšin. Veľa som sa naučila o divadle, herectve, ešte viac o sebe a spoznala skvelých ľudí. Robíte to veľmi dobre, atmosféra je príjemná a motivujúca. Viem, že je ťažké zľadiť rôzne osobnosti a úrovne schopností jednotlivcov, ale zvládli ste to vždy diplomaticky a elegantne. Pozorovať Vás bolo pre mňa tiež predmetom učenia sa.

Frederika K., modelka

Kurz herectva s Naďou ma posunul vpred nielen v mojej ambícii venovať sa herectvu, ale naučil ma tiež množstvo vecí zo psychológie človeka, práce s telom a energiou a v neposlednom rade som lepšie spoznala aj samú seba. Páči sa mi komplexnosť tohto kurzu – že sa pri ňom zdokonaľujem celkovo ako osobnosť. Svoje si tu preto nájdu nielen herci, ale úplne ktokoľvek, kto chce na sebe pracovať a spoznávať rôzne svoje stránky. Prístup a atmosféru na hodinách môžem hodnotiť taktiež len pozitívne.

Zuzka Š., pedagogička, amatérska herečka

Mne sa kurz velmi paci, pride mi strukturovany, stavnaty, roznorody a sla som nan cisto inzuitivne. Chcela som sa stat viac odvaznou a uvolnenou, a nebat sa ustneho prejavu. kedze som viac introvert, je kurz pre mna vyzvou. Citim sa tam velmi dobre a tesim sa uz na jeho pokracovanie. Paci sa mi jemnost a tvoj citlivy pristup. Dakujem za vsetko co som sa mohla o sebe dozvediet.

Katka H., freelancer

Hodiny u Nadi boli nielen vynikajúcou hereckou skúsenosťou, ale aj jedinečným priestorom pre vnútornú prácu na sebe. Či už hľadáte profesionálneho učiteľa herectva, aktívny a tvorivý spôsob psychohygieny alebo jednoducho príležitosť zažiť niečo nové, s Naďou určite neoľutujete.

Tomáš, administratívny pracovník

Absolvoval som kurz herectva pre začiatočníkov. Naše lektorky sú úplne úžasné, snažia sa z človeka dostať to, čo v ňom skutočne je, aby tú ktorú rolu zahral podľa jeho “nátury”. Traja ľudia zahrali tú istú rolu tromi spôsobmi. Je to úžasné. Človek v sebe objaví nové dimenzie, zistí čo všetko dokáže a kam sa až môže posunúť. V neposlednom rade je pre mňa kurz herectva jedným veľkým ventilom po namáhavom dni alebo týždni. Odreagujem sa, zabudnem na všetko, zabavím sa a hlavne si to strááááášne užijem. Pokračujem s kurzom aj pre pokročilých a odporúčam každému, aj introvertom.

Marta T., amatérska herečka

Naďu som spoznal ešte na Slovensku. Mal som u nej pár hodín herectva ešte pred odletom, prípravu na castingy sme dokončili cez skype z Kanady. Išlo to super, tréningy ma perfektne pripravili na castingy. Navyše sme pracovali veľmi intenzívne a rýchlo, keďže texty (v angličtine) nám na castingy niekedy posielali len deň vopred. Všetko, aj časový posun:-) sme super zvládli a ja som mal skvelú motiváciu a podporu. Za všetko srdečne ďakujem a odporúčam.

E-book zdarma:
7 tipov ako lepšie vystupovať na verejnosti

V bezplatnom e-booku vám predstavíme ako sa stať majstrom javiskového prejavu a hereckej tvorby.
Zvyšok, samozrejme, preberieme na spoločných tréningoch.