fbpx
Site Overlay

Moja cesta k divadlu

Divadelné umenie a herectvo sú mojou životnou cestou, voľbou aj poslaním. Už od malička ma k divadlu silno priťahovalo. Samozrejme, nebolo to vždy jednoduché. Aj ja som sa potýkala s krízami a neustálymi otázkami a pochybnosťami z okolia, či je to naozaj pre mňa to pravé. „Ty chceš ísť študovať za komedianta? Na tú školu ťa nezoberú. Vyber si povolanie, ktoré ťa uživí.“ No niečo vo mne vedelo a verilo, že musím ísť ďalej – cez to všetko, cez všetky tie skúšky a prekážky. Dnes už viem, že som sa nemýlila.

Lektorstvo je pre mňa nekonečná a neustále obohacujúca cesta životom, vďaka ktorej sa nielen učím poznávať samú seba a pracujem na sebe, ale aj odovzdávam toto poznanie druhým. Ako sa vraví: „Učiteľ príde, keď je žiak pripravený.“ Moju cestu divadelným umením rozjasnil uznávaný divadelný režisér Jurij Alschitz, (aj) vďaka ktorému som dnes lektorkou ruskej školy herectva a môžem jeho posolstvo odovzdávať ďalej. Som za to nekonečne vďačná.

Divadlo je môj sen, moja vášeň, moja radosť.

0
rokov skúseností
0
medzinárodných divadelných diplomov a certifikátov
0
individuálnych konzultácií
0
študentov v rámci skupinových tréningov

Mgr.art. Naďa Uherová, ArtD.

divadelná režisérka, dramaturgička a lektorka herectva

Študovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave,
na ktorej v roku 2015 obhájila doktorát. Od roku 2009 je súčasťou World theatre training institut, kde sa naďalej aktívne a lektorsky vzdeláva pod vedením ruského režiséra a prof. Dr. Jurija Alschitza a ďalších svetových odborníkov na ruskú hereckú školu.

Svoje vedomosti odovzdáva ako lektorka prostredníctvom divadelných workshopov a kreatívnych teambuildingov už viac ako desať rokov na Slovensku a v Rakúsku. Na podnet svojich pribúdajúcich študentov z rôznych pracovných aj sociálnych oblastí založila v roku 2015 projekt everydayACTOR, prostredníctvom ktorého sa rozhodla zdieľať a ukázať, že umenie herectva je využiteľné naozaj pre každého a v každodennom živote. Doposiaľ prešli jej tréningami stovky klientov.

Ako režisérka a dramaturgička spolupracovala napríklad
s Bratislavským bábkovým divadlom, Divadlom Ludus, poľským Teatr Tecza, viackrát sa režijne podieľala na multižánrovom performance pre hudobný festival Orfeus a tiež režírovala festival rómskej kultúry Cigánsky Bašavel.

Okrem toho je zakladateľkou divadelnej spoločnosti LUNA storytelling, ktorá sa vo svojej tvorbe zameriava na pôvodné príbehy rôznych kultúr. Pôsobí v nej ako autorka, režisérka a herečka.

Scroll Up